Filtry na změkčení a odželeznění vody

Změkčovací filtry se používají ke změkčování pitné nebo technologické vody pro nejrůznější použití. Standardně jsou plněny změkčovací pryskyřicí  -   silně kyselým  katexem  Purolite C 100 v Na + cyklu, pro potravinářské účely Purolite C 100 E. Typy AF. Filtry na odželeznění vody se používají k odstranění  nebo ke snížení množství železa ve vodě. Nádoba  filtru a  regenerační nádoba stojí vedle sebe každá samostatně. Typy ZV.

Všechny činnosti filtru probíhají automaticky, objemově řízená ovládací jednotka měří průtok vody a po protečení nastaveného množství vody, zahájí a provede regeneraci nasyceným solným roztokem. Úkolem obsluhy je pouze občasné doplnění regenerační tabletové soli  do nádrže.

 

Jednoduché filtry 

Jednoduché provedení změkčovačů je  vhodné do provozů, kde je možné přerušení dodávky změkčené vody po dobu regenerace změkčovače. Začátek regenerace je nastaven na  2.00 hod. noční a trvá 2 hodiny a 30 minut.

 

Dvojité filtry - PENDEL

Typy PENDEL  – dvojité  – se  používají v provozech, kde není možné přerušit dodávku změkčené nebo jinak upravené vody po dobu regenerace.

 

Potřebné instalace:

  1. přívod vody G 3/4", přetlak 0,3-0,6 MPa, max. teplota 40° C
  2. elektrická instalace 230 V / 50 Hz
  3. odpad do kanalizace o hltnosti  1 m3 / hod.
  4. příkon všech typů zařízení je cca 5-10 W

 

Kabinetní provedení

Odlišuje se od výše uvedeného typu  pouze tím, že zabírá půdorysně méně místa. Celé zařízení je kompaktní, tlaková nádoba změkčovače 

je umístěna uvnitř nádoby na regenerační sůl.

Filtry v kabinetním provedení  se označují  AF KM1, AF K1, AF K2.

 

Technické parametry: 

 

Pokud budete chtít vystavit cenovou nabídku, budeme potřebovat:

množství upravované vody a rozbor vody.

Podklady pošlete na náš mail: eco-vyvijecepary@seznam.cz